Jubileuszowa Industriada w Muzeum Ustrońskim im. Jana Jarockiego..

Jak co roku – tradycyjnie, w drugą sobotę miesiąca, w dniu 8 czerwca  odbyła się w  Muzeum Ustrońskim  jubileuszowa, bo już 10. Industriada na Śląskim Szlaku Zabytków Techniki. Hasłem przewodnim tegorocznej Industriady był „INDUBAL” czyli jak związani   z działalnością przemysłową  przodkowie „balowali”.

Program przedstawiony w Zaproszeniu cieszył się dużym zainteresowaniem. Pogoda – w zasadzie dopisała. Tak samo dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane w ramach „Industriady 2019” imprezy, w tym wycieczki ustrońską ciuchcią po trasie przedwojennych restauracji, warsztaty kreatywne, pokaz kucia w przymuzealnej kuźni oraz gry terenowe nawiązujące do motywu przewodniego. Akcentem finałowym była inscenizacja związana z uruchomieniem nowego młota sprężynowego w skansenie przymuzealnym i ostatecznie koncert ustrońskiego zespołu „Kropki3”, będącego ilustracją muzyczną dla  „balu u Brevilliera”.

Przez cały dzień tłumnie zwiedzano też  (bezpłatnie) wystawy i ekspozycje muzealne.

Krótki serwis fotograficzny:

Więcej informacji na temat Industriady 2019 prezentowanych jest na stronie internetowej Muzeum, do której dostęp jest przez zakładkę:”Muzeum Ustrońskie”